Merak Edilenler


 • Öncelikle alışverişe başlamak için bayiliğinizin onaylanması gerekmektedir.
 • Onaylı bayiler 7 gün 24 saat alışveriş yapabilirler.
 • Ürünlerimizi XML ile çekerek veya Sosyal platformlarda resimleriyle birlikte sergileyerek hemen satışa başlayabilirsiniz.
 • İster mağazanızda , ister web sitenizde , ister sosyal ağlarda ( instagram, facebook, pinterest vb.) ürünlerimizi dilediğiniz gibi satabilirsiniz.
 • Ürünlerimizi sipariş aldığınız adette sitemizden sipariş vererek ister kargo yoluyla kendinize, ister direkt olarak müşterinize, ister depodan elden teslim alabilirsiniz.
 • Kendi anlaşmalı olduğunuz kargo şirketiniz ile yada xmlcim.com anlaşmalı kargo şirketleri ile ürünlerinizi teslim alabilir, müşterinize gönderebilirsiniz. .
 • Ürünler KDV hariç fiyatları ile sergilenmektedir.
 • Ürünlerimizi cari sistemi ile alabilirsiniz. Kredi kartı ve Havale ile cari ekleyebilirsiniz.
 • Bayi girişi yaptıktan sonra bayi panelinden tüm siparişlerinizi , cari hareketlerinizi ve ödemelerinizin tamamını görebilirsiniz.
 • Siparişiniz geldikten sonra;

  1-) Ürünü kodu ile arama kısmından bulunuz ve sepetinize ekleyiniz.

  2-) Adres kısmında müşterinize teslim olacak ise müşteri adres bilgilerini size teslim olacak ise kendi adres bilgilerinizi seçiniz.

  3-) Ödeme aşamasında sipariş müşteriye gidecek ise siparişinize ait fatura, n11 vs teslimat şablonu veya siparişe eklenecek ne var ise yükleyiniz

  4-) Siparişle ilgili notunuz var ise sipariş notu kısmında belirtiniz (sipariş müşteriye gidecektir, sipariş bana gelecektir, sipariş x kargo ile çıkacaktır, sipariş şu tarihte çıkacaktır)

  5-) Ödemenizi cari ile tamamlayınız ve siparişlerim sayfasından hareketlerini takip ediniz..

Vereceğiniz siparişe göre kargo süreleri ürünlerin altında ve size verilen xml'de(DeliveryTime) adı altında belirtilmektedir. Kargolar anlaşmalı olduğunuz kargo şirketi yada xmlcim.com'un anlaşmalı kargo şirketlerinden tercih ettiğiniz Kargo şirketi ile gönderilecektir.

Siparişinize ilişkin tüm ödemeleri

 • 2048 Bit Yüksek güvenlikli şireleme ile tüm Kredi Kartlarıyla cari ekleyerek yada ATM Bankamatik kartları ile xmlcim.com'dan sanal posundan gerçekleştirerek hesabınıza kredi yükleyebilirsiniz
 • Banka havalesi ile cari ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale ile yapılan tutarlar ödeme bildiriminizden sonra tutar hesabınıza kredi olarak tanımlanmaktadır.
 • Depodan teslim alınacak siparişler için peşin yada kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

DropShipping hizmetimiz vardır. Bu hizmet ile verdiğiniz siparişlerin direk müşteriye gönderilmesini sağlayabilirsiniz. DropShipping hizmetinden faydalanabilmek için tarafımıza müşterinize kestiğiniz fatura yada irsaliyenin info@xmlcim.com 'a gönderilmesi gerekmektedir.

Fiyatlarımızı ve stok adetlerimizi görebilmek için sistemde bayiliğiniz onaylanmış olması gerekmektedir. Bayiliğiniz onaylanana kadar ürünlerimizin tamamını görebilir sitemi inceleyebilirsiniz. Alışveriş ve diğer tüm işlemler için bayiliğinizin onaylanması beklemeniz gerekmektedir.

Sosyal platformlarda ürün resimlerimizi kullanarak satış yapabilirsiniz.

xmlcim.com olarak XML hizmetimiz vardır. Güncel stoklarımızı ve ürünlerimiz bu xml link sayesinde sitenize entegre edebilir ve sürekli güncel tutabilirsiniz..

Sistem olarak XML Linkimizi güncelleme süremiz gibi bir kavram yoktur, alt yapımız siz veya entegre firmanız XML Güncelleme isteği yolladığı an otomatik olarak o anki tüm stok, fiyat, varyant gibi bilgileri size özel oluşturur ve size iletir. En sık rastlanan bu sorunun sebebi sizin veya Entegre firmanızın düzenli veya sık güncelleme/çekim işlemi yapmamasıdır. Bu gibi sorunlarda bazı entegre firmaları yükü üzerlerinden atmak için direk tedarikçiniz ile görüşün gibi yanlış bilgiler vermektedir, Genel planlı bir bakım veya çalışmamız yok ise sorunun sebebi güncelleme sürenizin az sıklıkta olmasıdır. Günlük yüksek adetlerde sipariş/çıkış yapmamız sebebi ile XML entegrasyonunuzu mümkün olduğunca fazla güncellemeli veya CRON ile otomatik güncelleme talimatı vermeniz gerekmektedir.

Siparişleriniz son durumlarını Bayi panelinizde yer alan Siparişlerim kısmındaki sipariş durumu kısmından anlayabilirsiniz.

Onay bekliyor -- Sipariş oluşturuldu.
Hazırlanıyor -- Paketleme yapılıyor.
Hazırlandı -- Kargoya teslim edilmek üzere bekliyor.
Tamamlandı -- Kargoya teslim edildi anlaşmalı olduğunuz kargodan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Evet, hizmet bedelimiz mevcuttur. Tutar ve Detayı müşteri temsilcilerimiz size verecektir.

N11'de Ayakkabı Kategorisinde Ürün Satış yetkisi istediyseniz sizden örnek ürün görselleri isteyecektir ve resim kurallarından bahsedecektir.

- Buraya tıklayarak resimleri indirerek n11 kategori yöneticisine iletebilirsiniz.

Bu durumda yapmanız gerekenler sırası ile şudur.

 • Bizden aldığınız XML'de yani Anlaşmanızda ilgili ürün veya kategori mevcut mu emin olunuz?
 • Anlaşmanızda ilgili kategori/ürün olması gerekiyor ise Mozille Firefox veya Chrome gibi bir tarayıcı ile Size vermiş olduğumuz xml linkini Açınız. Yüklenmesi biraz sürebilir, Açıldıktan sonra CTRL +F ile xml dosyasında ilgili ürüne ait ürün kodunu arayınız, bulamazsanız ürün ismini arayınız. HALA Bulamıyorsanız lütfen bize haber veriniz.
 • XML'de ürün var ise; Yazılım veya Entegrenizi yapan firma veya kişiye ulaşınız.. XXX kodlu veya XX isimli ürün sitemde görünmüyor XML Adresini kontrol ettim! içinde mevcut fakat sitemde yok sebebini kontrol eder misiniz? şeklinde bilgi veriniz ve destek alınız. Siz kontrol etmeden ürün yok derseniz XML veya Bazı yazılım firmaları kontrol yapmadan sorun tedarikçide, xml'de ürün yok gibi sizi yanlış yönlendirmekte ve zaman kaybı yaşamanıza sebep olmaktadır. 
 • XML Dosyanızı kontrol etmeden lütfen ürün sitemde yok gibi sebeplerle destek istemeyiniz.
Dikkat:
Erkek Ayakkabılarda pazaryerlerinde listelenme kabul edilmeyebilir, Trendyol, N11 ve HepsiBurada erkek ayakkabılarda RED verebilir. Diğer platformlar ve kendi sitenizde satış yapabilirsiniz.

Örnek XML ve XML' Alanları hakkında bilgi için tıklayınız
https://www.xmlcim.com/OrnekXml.xml
 

SEPETİM

Alışveriş Sepetiniz Boş

Alışveriş sepetine henüz ürün eklemedin. Alışverişe kaldığın yerden devam edebilir ya da bütün ürünlerimize göz atabilirsin.